Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Как Вам новый сайт?
Всього 23 людини

Операція «Первоцвіти»

Дата: 23 березня 2021 о 09:31
161 перегляд

Розпочалося XXІ століття і людство зіткнулося з реальною можливістю екологічної катастрофи. Не одне десятиріччя накопичувались проблеми у взаємовідношенні людини і природи. Зараз на планеті Земля немає жодної ділянки, суші або моря, де б не були виявлені сліди людської діяльності. Як слідує з "Доповіді комісії ООН по проблемам навколишнього середовища", прогноз розвитку людства досить невтішний. В найближчі 30 років під впливом людської діяльності на планеті відбудуться неповоротні зміни. Так або інакше буде деформовано більше 70 % земної поверхні, безповоротно загублено більш чверті усіх видів тваринного та рослинного світу, непоправним дефіцитом стане чисте повітря, чиста питна вода.
Охорона рослинного світу нашої планети, збереження її флористичного багатства хвилює зараз усе людство. Уряди багатьох країн приймають спеціальні закони і постанови про охорону рослин.
У наш час з усіх кінців земної кулі лунають голоси про значне збіднення рослинності у різних країнах. Сьогодні у світі одній десятій видів загрожує зникнення. У флорі Європи охорони потребує майже кожен п’ятий вид. Коли гине вид, гине неповторний витвір природи, зменшується її генетичний фонд. Відомий англійський учений Д.Даррел дуже влучно сказав: «Знищення будь-якого виду – це злочинний акт, рівнозначний знищенню неповторних пам’ятників культури, таких як картини Рембрандта чи Акрополь».
Щоденно на землі зникає один вид рослин. Це порушує рівновагу на нашій планеті. Найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається навесні.
Щойно з’являються перші весняні промені, природа поволі пробуджується від зимового сну. Посеред острівців білого снігу з’являються перші провісники весни – ранньовесняні квіти, первоцвіти, які не бояться примхливої погоди та прокидаються раніше за всіх – для того, щоб вітати весну і тішити нас своєю красою. Нажаль, появу первоцвітів досить часто ми спостерігаємо на вулицях та ринках міста, де продаються зірвані рослини. Масове знищення ранньовесняних рослин з метою продажу призводить до зменшення їх кількості у природі, а згодом й до повного знищення.
За даними Всесвітнього фонду охорони природи незаконна торгівля об’єктами дикої флори і фауни займає 3 місце по прибутковості після торгівлі наркотиками та зброєю. Щороку в Україні реалізують близько 20 мільйонів первоцвітів.
З метою захисту весняних квітів щороку проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіти». Завдання цієї акції – привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, а також сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи. Еколого-просвітницька робота, зокрема про роль первоцвітів в збереженні екологічної рівноваги, про шкоду, що завдається довкіллю масовим їх знищенням, є дуже важливою.
Юннати гуртків «Юні друзі природи» комунального закладу "Чернігівська обласна станція юних натуралістів" (Керівник гуртків: Ніна Солодка) не залишилися байдужими до проблем охорони первоцвітів.
Операція «Первоцвіти» в гуртках пройшла активно і творчо. До неї долучилися всі вихованці.
Було організовано та проведено ряд заходів, а саме:
Екологічна година « Перші весняні квіти»
Метою заходу було розширення знань юннатів про різноманітність ранньоквітучих рослин; ознайомлення з народними легендами, що пов'язані з первоцвітами, ознайомлення з проблемою збереження ранньоквітучих рослин; формування активної позиції щодо охорони первоцвітів; виховання бережливого ставлення до флори України; формування культури поведінки в природі; активізація емоційних та розумових процесів, пізнавальних інтересів дітей.
Конкурс агітаційних листівок на захист первоцвітів.
Юннати провели конкурс на кращу агітаційну листівку на тему: «Захистіть первоцвіти». Свої агітаційні листівки діти розклеювали на дошках оголошень в переходах, на зупинках міського транспорту, в місцях продажу первоцвітів, розповсюджували також серед друзів та знайомих.
Конкурс малюнків « Первоцвіти України . Збережи саме їх!»
Метою заходу було привернення уваги гуртківців та батьків до проблеми знищення первоцвітів, розвиток творчих здібностей дітей в межах природоохоронної діяльності.
Бесіда «Законодавство України на захисті первоцвітів»
Під час проведення бесіди діти розширили свої знання про відповідальність за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням рослин, адже більшість із первоцвітів занесені до Червоної книги, а саме: підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша), зозулині черевички, білоцвітник весняний та інші.
Ці рослини підлягають суворій охороні. Згідно українського законодавства, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та згідно ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.
Вікторина «Що я знаю про первоцвіти?».
Захід був спрямований на пропаганду знань про ранньоквітучі рослини та варварське їх знищення.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.