22 березня - Всесвітній день води
Щорічно 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води, Який було започатковано на Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води, привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони.
З метою поглиблення знань учнів про водні ресурси нашої планети та розширення уявлень про значення води в житті людини для здобувачів освіти гуртків «Юні друзі природи» (керівник Ніна Солодка), «Юні валеологи» (керівник Тетяна Корень), «Юні квітникарі-аранжувальники» (керівник Олена Чала) були проведені різноманітні заходи: конкурс малюнків «Збережемо воду», майстер-клас «Царівна жаба», виховна година «Де живуть краплинки?», вікторина «Вода – джерело життя», переглянуто мультфільм на водну тематику (https://www.youtube.com/watch?v=jUn9urCiGa0).
Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів був організований конкурс дитячих малюнків «Вода – колиска життя», участь в якому взяли вихованці гуртків закладу.
Корисні поради «як зберегти воду?"
• Менше води. Ти можеш просто використовувати менше води в повсякденному житті або знизити свій Водний слід, зменшуючи загальне споживання товарів.
• Регулярно перевіряй крани в своєму будинку. Один кран, що протікає, призводить до втрат 75 літрів води на день. Це буде 2250 л на місяць, що дорівнює 20 повним ванн.
• Вимикай кран, поки чистиш зуби. Коли ти чистиш зуби, не залишай кран відкритим. Таким чином ти збережеш 6-14 л в день. Те ж саме стосується прийому душу - коли ти намилюєшся, можна закрити кран.
• Приймай душ замість ванни. Швидкий душ використовує значно менше води, ніж ванна. Скороти час прийому душу на кілька хвилин.
• Їж менше м'яса. Для виробництва 1 кг яловичини потрібно 15000 л води. Кіло курятини вимагає 3900 л.
• Використовуй безпечні миючі засоби. Миючі засоби, що містять фосфати, викликають цвітіння води в наших водоймах, що призводить до загибелі водної рослинності і тварин. У країнах Європи використання безфосфатних миючих засобів вже стало звичним і закріплено на рівні законодавства.
• Не використовуй туалет як сміттєвий бачок. Кожне змивання води в туалеті витрачає 3-6 л. води. Залишки їжі, косметики та іншої побутової сміття треба викидати в сміттєвий бачок.
• Не купуй зайвого. Не купуй того, що тобі не дуже треба. На виробництво кожного товару витрачається значна кількість води. Те ж стосується і продуктів в твоєму холодильнику - не купуй зайвого і завжди доїдай їжу в своїй тарілці!
• Для поливу - дощова вода. Збирай дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду і городу.