Триває Всеукраїнський конкурс “Юний селекціонер і генетик”.
Для підвищення ефективності дослідницької та експериментальної роботи на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках та підготовки учнівської молоді до навчання у вищих навчальних закладах Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проводить Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик».
Конкурс проводиться щорічно, починаючи з 2003 року. Має на меті залучення обдарованих учнів до науково-дослідницької роботи з селекції та генетики; створення умов для їх професійного самовизначення; надання допомоги у виборі професії; пошуку нових форм, методів та моделей організації науково-дослідницької діяльності з учнівською молоддю.
Конкурс проводиться у два етапи - заочний і очний.
· І етап обласний (відбірковий);
· ІІ етап всеукраїнський (фінальний). Всеукраїнський етап буде проведено у два тури: заочний і очний.
У заочному турі ІІ етапу Конкурсу беруть участь переможці І етапу – учні закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти, які підготували науково-дослідницькі роботи з генетики та селекції.
Для участі у І обласному етапі конкурсу на адресу комунального закладу «Чернігвська обласна станція юних натуралістів»: 14021, м.Чернігів, вул. І. Франка, 2а необхідно надіслати на паперових носіях до 25 листопада 2020 р. науково-дослідницьку роботу та заявку за формою згідно з додатком до Положення про Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» (https://nenc.gov.ua/doc/polozhenie/min-uyst/31_08_12_960.pdf).
Дослідницька робота, котра представляється на цей конкурс обов’язково повинна містити такі розділи: вступ, основну частину, висновки та список використаної літератури. На титульній сторінці роботи зазначать назву конкурсу – «Юний селекціонер і генетик», назву дослідницької роботи та вказують прізвище, ім’я, по-батькові виконавців та керівника дослідницької роботи.
У вступі слід розкрити значимість та актуальність пропонованого досліду. В основній частині слід охарактеризувати біологічні особливості дослідних культур, обов’язково вказати схему дослідів та отримані результати. Висновки повинні містити не тільки короткий зміст досліджуваної проблеми, а й розкривати її практичну значимість.
Тематика дослідницьких робіт, котрі були представлені на конкурс в попередні роки:
Сортовипробування картоплі
Вплив складних погодних умов та штучного запилення на врожайність яблунь в умовах північного лісостепу
Дослідження стійкості томатів різних сортів проти фітофторозу
Множинний алелізм природних популяцій конюшини білої
Цито- та генотоксичність похідних сечовини на основі пестициду лінурон
Щиро дякуємо всім учасникам та чекаємо на нові дослідницькі роботи цього року!