Проведення обласного етапу Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» комунальним закладом «Чернігівська обласна станція юних натуралістів»

Date: 21 квітня 2020 о 11:55

З метою актуалізації уваги учнівської молоді до сучасних проблем приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів комунальним закладом «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» у березні-квітні 2020 року проведено обласний етап Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів».
Цьогоріч на обласний етап Акції представлені роботи здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти Ніжинського, Сосницького району, Бобровицької, Комарівської, Носівської, Парафіївської, Семенівської, територіальних громад, м. Новгород-Сіверський, Прилуки, Чернігів.
Учасники представили свої роботи у таких номінаціях: «Майстер-клас»: «Шпаківні і дуплянки своїми руками», «Агітаційна робота», «Найщедріша годівничка», «Найкращий організатор біологічних свят». Долучившись до обласного етапу акції, учні ознайомилися з видовим різноманіттям перелітних птахів рідного краю, набули знань щодо сезонних явищ у природі і в житті птахів.
Науменко Сергій, здобувач освіти 8 класу Макарівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ст. Бобровицької міської ради (керівник Андрієнко Алла Миколаївна), здобувачі освіти 1 класу Прохорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Комарівської сільської ради Борзнянського району (керівник Сич Тамара Анатоліївна), Роман Кривуця, Неля Мостепан, здобувачі освіти 9 класу Красносільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Комарівської сільської ради Борзнянського району, здобувачів освіти, Спаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Сосницької районної ради (керівник Мороз Анна Михайлівна), Богдана Дюба, Констянтин Луганцев, вихованці гуртка «Різблення по дереву» (керівник Карпенко Євгеній Леонідович) Семенівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №1 Семенівської міської ради, Максим Овчаров, здобувач освіти 3 класу Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. № 10 (ліцей № 10) Прилуцької міської ради (керівник Нефед Ірина Геннадіївна), Артем Сергієнко, здобувач освіти 2 класу Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. № 10 (ліцей № 10) Прилуцької міської ради (керівник Головня Наталія Володимирівна) виготовили штучні гніздівлі за науково-обґрунтованими. Учні набули практичних навичок майстрування і розвішування в місцевих угіддях шпаківень та дуплянок для пернатих.
Катерина Кутяк, здобувач освіти 6 класу, Марина Дмитренко, Діана Гусак, здобувачів освіти 8 класу, Вікторія Беліменко, Даша Панаєва, здобувачі освіти 9 класу Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Ніжинської районної ради; (керівник Орел Оксана Олексіївна), здобувачі освіти 3 класу Новгород-Сіверської гімназії № 1 ім. Б. Майстеренка Новгород-Сіверської міської ради (керівник Чмир Наталія Василівна), здобувачі освіти 7 класу Ховмівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Комарівської сільської ради Борзнянського району (Іваній Ольга Степанівна), здобувачі освіти 1 класу, Олександрівського закладу загальної середньої освіти Семенівської міської ради (керівник Купрейченко Тетяна Анатоліївна) випустили стінгазети, виготовили оригінальні, змістовні листівки, банери, плакати, фоторепортажі. Природоохороннці вивчили видове різноманіття перелітних птахів своєї місцевості. Педагогічні працівники закладів освіти Авдіївської загальноосвітньої школи Сосницької районної ради,
Южненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Парафіївської селищної ради, Семенівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №1 Семенівської міської ради, Семенівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №1 Семенівської міської ради, Прилуцької загальноосвітньої школи №3 імені Сергія Гордійовича Шовкуна Прилуцької міської ради, комунального закладу позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» Семенівської міської ради; Авдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сосницької районної ради, гімназії №31 гуманітарно-естетичного прфілю Чернігівської міської ради, організували і провели змістовні свята, конкурси, вікторини з нагоди Дня зустрічі птахів.
Проведення акції спонукало школярів до конкретних справ, спрямованих на вивчення пернатих та їх охорону.